İşinizi internete taşıyalım

İşinizi internette taşımak yılar içinde yavaş yavaş gelişmekte olan e-ticaret 2020 mart ayından sonra bildiniz gibi pandemi ile beraber hızlı bir gelişim ve yükselme kaydetti. Pandemi ile hayatımızda hızlı bir dijitalleşme kaydettik.Bu dijitaleşme öyle bir hal aldıki okullar,işletmeler,hatta mahele aralarındaki işletmelere kadar ilerleme kaydetti bu güzel ve hızlı gelişmelrde yavaş yavaş ilereleyen mesleklerede hız verdi.

Bu meslekler şu sunlardır.

Seo uzmanı

Dijital pazarlama uzmanı

E-ticaret uzmanı

Sosyal medya uzmanı

Logo ve marka tanıtımı

Web tasarım gibi meslekler gelişmeye ve yapılmaya başladı dijital pazarlama ve dijital medya da bunların hepsi önemli mesleklerdir.şimdi kısaca bu mesleklerin bir kaçına göz atalım ve inceleyelim.

 SEO

Seo ingilizce anlamı Search Engine Optimization Türkçe anlamı işe Arama Motoru Optimizasyonu’dur.Seo ne işlem yapar ve web sitemize nasıl bir fayda sağlar. İnternet üzerindeki yada dijital dünyada yapıllan aramaları sizlere yani arayanlara doğru şekilde ulaşmasını sağlar ve ücretsiz ama sürekli sağlayan bir çalışmadı internette üst seviyede aramalarda ön sayfalara gelmenize fayda sağlar.

Dijital pazarlama uzmanı

Dijital pazarlama uzmanı internet üzerindeki ürünlerin ve hizmetlerin müşterilere reklam ve ürün hizmet tanıtımı gibi faliyetlerle işletmelerin güçüne güç katmaya başladı dijital pazarlamada ilk ve önemli şey ziyaretci ve dönüşümdür. Dijital pazarlama size işinizde oldukça fayda sağlayacaktır. Dijital pazarlamayla yaptığınız her işte basitçe fark edilecek ve galibiyet tutacaksınız. Yerel veya milli hangi kategoride iş yaparsanız yapın dijital pazarlama ile amaçlarınıza erişebilirsiniz. İçerik pazarlama, online satış, online hizmet gibi her mevzuda çevrimiçi stratejinizi tanımlayacak ona uygun olarak hareket edeceksiniz.

E-Ticaret

E-Ticaret, geçmişte ve gelecekte olduğu gibi sektör içerisinde bulunan perakende satış ve toplu satışlar olmak üzere yapılan ticaretin elektronik başka bir deyişle sanal civarda yapılmasıdır. E-Ticaret yalnızca ticaret kavramını değil, şirket, teknoloji ve bilişim başta olmak üzere bir hayli dünya çapında dillere sahip bir iş dalıdır. Günümüz de en elit teşebbüs dallarından tutun, bir hayli markanın eforuna efor kattığı, kurulması basit ve az maliyetli olan bir online mazacılıktır.  

Tavsiye Edilen Yazılar